Codzienne nakładanie kredki, czy tuszu na brwi bywa czasochłonne. Jeśli dodatkowo do tego dojdzie pośpiech, to niestety możemy zafundować sobie więcej stresu. Bo trzeba będzie zmyć czarne ślady, by nie wyglądać śmiesznie. Czy tak faktycznie musi być? Oczywiście, że nie! Warto pamiętać, że możemy zdecydować się na usługę henna brwi warszawa!

Henna brwi, czyli profesjonalna stylizacja w Warszawie

Wykonywanie pełnego makijażu każdego dnia bywa bardzo czasochłonne, a jeśli dodatkowo nie mamy w tym zbyt dużego doświadczenia. To pojawia się ogromny problem, ponieważ zawsze pojawiają się jakieś niemiłe niespodzianki. Jedną z nich potrafi być nieodpowiednio namalowany łuk na brwiach, zbyt daleko pociągnięta kreska. Czy po prostu rozmazanie kredki na czole. Takie sytuacje sprawiają, że w pewnym momencie makijaż oczu staje się dla nas utrapieniem. Żeby wesprzeć wszystkie panie, które mają podobne problemy wprowadzona została henna brwi warszawa. Z czym mamy do czynienia? To całkowicie bezpieczny zabieg, do którego wykorzystuje się naturalny barwnik – hennę. 

Co ciekawe, nie jest to nowe rozwiązanie, bo z dobroczynnych właściwości henny korzystano już od stuleci, w szczególności w Azji i Afryce. To właśnie tam henna była stosowana do malowania ciała i barwienia włosów.  Jednak kilka lat temu jej właściwości dostrzegły również inne kraje. W tym również Polska i tak na stałe zaczęto ją stosować do stylizacji brwi.

Profesjonalna pielęgnacja brwi

To, jak dokładnie będzie wyglądała usługa, zależy od nas, jak również od naszych potrzeb. Warto wiedzieć, że profesjonalistki są w stanie nie tylko wykonać hennę brwi, ale również mogą zająć się ich regulacją. Decydując się na kompleksowe działania, zyskamy pewność, że nie tylko brwi będzie widać. Ale również, że będziemy mogły cieszyć się dobrym kształtem brwi. Jest to o tyle ważne, że odpowiednie łuki wpływają na nasz wyraz twarzy. 

Zbyt wysokie łuki sprawiają, że wyglądamy na wiecznie zdziwione. Zbyt niskie na bardzo pochmurne, a tego na pewno byśmy nie chciały. Dlatego czasami lepiej zrezygnować z samodzielnych działań i po prostu zdecydować się na kompleksowe wsparcie. Zwłaszcza, że do naszej dyspozycji pozostają osoby, które są w stanie się tego podjąć.

Henna brwi Targówek

Warto również wspomnieć, że do wyboru pozostają różne kolory henny – od brązowej, po czarną, a na grafitowej kończąc. Od tego, po jaką sięgniemy, takie efekty będziemy miały zapewnione. Oczywiście jeśli nie wiemy, jaka henna brwi targówek będzie dla nas odpowiednia, to możemy być pewne, że otrzymamy fachową poradę. Z pomocą specjalistki zarówno wybór, jak i sam zabieg przebiegnie bardzo sprawnie. 

Pierwszym etapem henny brwi będzie w takim razie ich regulacja. Do tego zadania wykorzystywana jest najczęściej pęseta. Po regulacji brwi, skóra wokół nich zostanie odpowiednio zabezpieczona z wykorzystaniem tłustego kremu lub wazeliny. Później rozrabiana jest henna, a następnie odbywa się jej aplikowanie bezpośrednio na brwi. Do tego zadania wykorzystywane są różne akcesoria, w tym na przykład szczoteczki do brwi. 

Henna brwi warszawa realizowane w profesjonalnym punkcie kosmetycznym dla młodej kobiety w niebieskiej bluzce i ciemnych długich włosach

Koloryzacja brwi

Czas koloryzacji ustalany jest indywidualnie, ale zawsze uzależniony jest od tego, na jakich efektach nam zależy. Jeśli chcemy cieszyć się bardzo ciemnymi brwiami, to w zależności od danego preparatu czas koloryzacji może trwać do 10-15 minut. Jeśli chcemy tylko lekko przyciemnić brwi, to optymalny czas to 5-7 minut. Warto w tym miejscu też wspomnieć, że nie ma sensu przeciągać czasu koloryzacji. Ponieważ po pewnym czasie henna traci swoje właściwości barwiące, więc i tak trzymanie jej pół godziny, czy dłużej na brwiach nie ma większego sensu.

Henna brwi Białołęka

Na pewno o hennie brwi warto pomyśleć, gdy mamy dość codziennego malowania kredką, czy tuszem. Jeśli nie wyrabiamy się z czasem, często pojawiają nam się kleksy lub malowany łuk nie jest taki, jak byśmy chciały. To właśnie henna brwi białołęka może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę. Kilka minut w profesjonalnym salonie sprawi, że będziemy mogły cieszyć się bardzo naturalnymi i dobrymi efektami. Które dodatkowo utrzymają się nawet do kilku tygodni.

Jak wiadomo, hennę brwi można też wykonać we własnym zakresie. Działania takie mają sens, gdy dysponujemy odpowiednią wiedzą, umiejętnościami oraz preparatami. Jeśli nie wiemy, po jakie produkty sięgnąć, a regulacja brwi, czy nakładanie tego typu preparatów to dla nas zupełnie obce zagadnienie. To lepiej nie ryzykować tylko zgłosić się do kogoś, kto się na tym zna. Oczywiście profesjonalny salon kosmetyczny będzie najlepszym wyborem, ponieważ to właśnie tutaj czekają osoby, które doskonale znają się na hennie brwi.

Pielęgnacja brwi tylko w sprawdzonych salonach

O hennie brwi w profesjonalnym punkcie warto też pomyśleć jeśli chcemy zaoszczędzić sobie czasu. Skoro kosmetyczki mają bogate doświadczenie, to również bardzo sprawnie przeprowadzają zabieg i nie potrwa on dłużej niż pół godziny. Samodzielnie ten czas możemy znacznie wydłużyć, zwłaszcza jeśli na hennę brwi decydujemy się po raz pierwszy, więc wizyta w profesjonalnym salonie to czasami jedyne słuszne wyjście.